Koncem května uběhnou už dva měsíce, co se zatím bez výsledku snaží rodina Kristýny Bílé společně s přáteli najít tu pravou stopu vedoucí k nalezení jejich člena rodiny, anglického kokršpaněla Vildy, který se nešťastně zaběhl v Harrachově už 30. března letošního roku. Rodina stále nabízí odměnu 30 tisíc korun za odchyt nebo informaci vedoucí přímo k nalezení.

„Pátrání jsme nevzdali a všichni pevně věříme, že je Vilda v pořádku a že jednoho dne zazvoní telefon, na který tak moc čekáme. Projezdili jsme stovky kilometrů, sdíleli tisíce proseb o pomoc na FB, zveřejnili inzerce v novinách, rozlepili stovky letáků. Pomáhá nám spousta skvělých lidí, kterým bych i touto cestou chtěla moc poděkovat. Jste neskuteční a moc vám i za tu nejmenší pomoc, děkujeme,“ sdělila Kristýna Bílá pro Deník.

Ztracený kokršpaněl Vilda.
Hledá se Vilda od Harrachova. Majitelka nabízí třicetitisícovou odměnu

Sedmiletý Vilda se dle výpovědí svědků objevil v průběhu těch dvou měsíců několikrát v různých částech Jizerských hor a Krkonoš. Vydal se z Harrachova směr Rokytnice, Vítkovice, dále Dolní Sytové, Peřimova, Mříčné a Bělé u Libštátu a také Radostné pod Kozákovem. Poté přišly zprávy ze dvou nezávislých zdrojů, že byl stejný pes údajně viděn 4. května opět v Harrachově. „Toto ale nemůžeme jistě potvrdit. Od té doby nepřišla zpráva žádná,“ doplnila Bílá.

Podle majitelky je stále reálná  možnost, že Vilda celou dobu pobíhá volně po kraji, ale stejně je možné, že ho má někdo doma. „Tímto moc žádáme všechny, kterým není lhostejný náš příběh, aby se koukali kolem sebe bez ohledu na to, kde momentálně jsou, kde žijí. Vilda totiž může být kdekoliv po celé republice. Může klidně ležet u někoho na zahradě, procházet se na vodítku. Může být u lidí, kteří nemají sociální sítě, nevšimli si letáku, možností je více. Buďte prosím všímaví ke svému okolí.“ Jakákoliv maličkost, zdánlivě nepodstatná, může v pátrání mít zásadní vliv a dostat Vildu domů.

„Hledání se nám zdá nekonečné. Dny jsou jako týdny a týdny jako měsíce, ale neuvěřitelných příběhů zaběhnutých psů se šťastným koncem není málo a my věříme, že se k nim už brzy přidáme. Naděje umírá poslední,“ doplnila Kristýna Bílá.

Vilda je anglický kokršpaněl - modrý bělouš (barva černobílá), má černé uši, na hlavě bílý flek, puntíkovanou masku a packy. Na zádech má velký černý flek ve tvaru srdce a na pravém boku má dva velké černé fleky. Není agresivní, není důvod se ho bát. Nekouše, ale může být vystresovaný a možná nepůjde k lidem na zavolání.

Kdo by měl jakékoli poznatky o Vildovi, nechť kontaktuje majitele na telefonních číslech 603 106 771 nebo 776 553 472 nebo na mailu kristynbila@gmail.com.

Mohlo by se vám líbit: Takhle staví nové hřiště v Pěnčíně za desítky milionů, už se rýsuje 

Zdroj: Jan Sedlák