V Harrachově dostane kartu hosta automaticky každý, kdo se tam ubytuje nebo zaplatí celodenní parkovné na centrálním parkovišti. Smluvní ceny jsou o 10-30 % nižší oproti běžným cenám.

Ubytovatelé ze zákona odvádí městu tzv. lázeňský poplatek, který v Harrachově činí 30 korun za hosta a noc. „Z toho pak město financuje veřejné akce, sportovní činnost mládeže, kulturní akce pro seniory, koncerty, festivaly nebo platí například úpravu běžeckých tratí. Podílíme se na mnohých sportovních akcích chystaných pro profíky, ale i rodiny s dětmi, jako jsou Skimo nebo Skitour. Jako poděkování za to, že k nám hosté jezdí, jsme vyjednali smluvní ceny u našich partnerů,” vysvětlil starosta Tomáš Vašíček.

V letošní sezoně je také zjednodušený systém obdržení Harrachov Card. Hosté o ni už nemusí nikde žádat, ani za ni platit. Kartu dostane každý host automaticky od svého ubytovatele, jako karta funguje také čárový kód z parkovacího lístku s celodenním parkovným z centrálního parkoviště.

Michal Choma pracoval celý život ve sklárně.
Obrovská úleva. Lidem v bytovkách v Harrachově se nájem o 400 procent nezvýší

Nárok na Harrachov Card a smluvní ceny s ní spojené má každý návštěvník Harrachova. „Pokud host kartu u ubytovatele automaticky neobdrží, může se obrátit na naše Turistické informační centrum, které problém obratem vyřeší,” doplnil Vašíček.

S Harrachov Card může každý host získat nově také startovné na harrachovské závody, včetně největšího běžeckého seriálu v ČR Skitour, který zakončí sezonu druhý březnový víkend. „Smluvní ceny v areálu mohou být buď 10 procent pro každého hosta s Harrachov Card, nebo až 30 procent v balíčkových jízdenkách, které poskytuje svým hostům ubytovatel,” sdělil Vlastislav Fejkl ze Sportovního areálu Harrachov.

Smluvní ceny na Harrachov Card je možné uplatnit pouze při nákupu online, parkovací lístek je třeba předložit na pokladně pod lanovkou na Čertovu horu. Seznam smluvních partnerů, stejně jako tipy na výlety, mapy, videa a další informace o Harrachově, mohou hosté najít na webu www.harrachovcard.cz.

Mamutí můstek v Harrachově dnes.
Světová elita skokanů se vrátí do Harrachova. Opravy můstků vyjdou na miliony

„Harrachov na nadcházející zimní sezonu připravuje také tradiční akce jako vánoční trhy, nebude chybět osvětlený mamutí můstek v období Vánočních prázdnin nebo silvestrovský sjezd s loučemi,“ upozornila mluvčí harrachovské radnice Hana Veselá.

V okolí Harrachova se nachází 130 kilometrů běžeckých tratí, v okolí města jsou také skialpové trasy a běžecký areál v polských Jakuszycích, kam zajíždí harrachovský skibus.