Samotné nůžky mají hodnotu 30 000 korun. „Snažíme se krizové řízení vybavit s ohledem na složky, které by mohly daná zařízení používat i pro náplň své práce, a tím pádem jim pomoci,“ uvedl Petr Tulpa, starosta Jablonce, který nůžky osobně hasičům předával.
„Nové nůžky jsou účinnější, kvalitnější a co je nejdůležitější, hravě si poradí s karosériemi moderních vozů. Pro účastníky nehody tak můžeme poskytnout pomoc v kratším čase a hlavně účinněji,“ řekl Petr Bartoň, ředitel územního odboru HZSLK Jablonec.
Hasiči si bezprostředně po předání zařízení vyzkoušeli na starém autě. Odstřihli dveře a střechu otevřeli jako konzervu od sardinek. „Teď to je opravdu krásné auto,“ poznamenal jeden z hasičů.
Petr Tulpa představil plány krizového řízení města na příští rok. „Pokud půjde vše dobře, chceme zakoupit i pro vodní záchranáře člun s motorem a příslušenstvím,“ řekl Tulpa s tím, že pokud by zbývaly další peníze, doplnění se možná dočká znovu i výbava hasičů. „Letos peníze zůstaly, proto jsme mohli koupit nůžky,“ dodal Tulpa.
Starosta si poté v doprovodu Petra Bartoně v rychlosti prohlédl vozový park. Zajímal ho technický stav a stáří zásahových vozů.