Hejtman Půta zde navštívil nemocnici, vybrané firmy, školy a podebatoval se žáky, dětským parlamentem, zastupiteli i občany. Doprovázel jej starosta města Tomáš Hocke a místostarostky Petra Houšková a Jana Svobodová.

Program hejtmana Libereckého kraje byl během jeho návštěvy v Turnově nejen velmi nabitý, ale i zajímavý. V pekárně Jiřího Mikuly, jehož společnost se letos stala vítězem soutěže Firma roku Libereckého kraje, uválel a upekl vlastní pecen chleba. Právě takový pecen, který se honosí titulem Výrobek Libereckého kraje za rok 2015.

Další kroky hejtmana a starosty vedly do společnosti Sklostroj Turnov, která se zabývá produkcí strojů a zařízení pro výrobu obalového skla různých rozměrů a tvarů.

Následovala návštěva turnovského gymnázia. „Během besedy zazněly zejména praktické otázky o způsobu fungování kraje, opravách silnic, školách ve městě, vodném a stočném apod. Jsem rád, že velkou pozornost dění v regionu věnují i mladí lidé a že se ani oni nebojí zeptat či říci vlastní názor," řekl hejtman.

Setkání s vedením Panochovy nemocnice a její prohlídka byla další zastávkou Hejtmanského dne. Odpoledne se hejtman Půta a starosta Hocke setkali v prostorech ZŠ Zborovská s dětským parlamentem Žlutá Ponorka, v kině Kulturního centra Turnov se zastupiteli a na závěr dne i s občany Turnova. „Účast byla tradičně velká, za což jsem samozřejmě rád. Turnov je městem, ve kterém jsou lidé zvyklí přijít se zeptat, když je něco zajímá a říci, co si o tom myslí," dodal hejtman.