Pestrý program je připraven pro turisty, kteří se vydají Zubačkou do Kořenova. Nahlédnout můžete do opravené výtopny, která obsahuje několik exponátů. Ale využít můžete i historického autobusu Škoda RTO, kterým vyjedete až na Jizerku. Tam se uskuteční už 12. ročník Anenské sklářské slavnosti.

„Program kolem půl jedenácté zahájí příjezd krále jizerskohorských sklářů F. A. Riedla v kočáře," upozornila jedna z organizátorek akce Renata Dudová. Veškeré dění přitom bude probíhat tradičně na louce u Panského domu. Připraveny budou výtvarné dílny, dětské atrakce i soutěže. Chybět nebudou ani tradiční řemesla a astronomové.

HARRACHOV NABÍDNE HNED DVĚ AKCE

Z Kořenova však můžete vlakem vyrazit i do nedalekého Harrachova. V areálu sklárny bude totiž od 10 hodin probíhat 13. ročník Pivních slavností. Ani zde nebudou chybět soutěže jako je držení tupláku na čas, jízda na opilém kole, pití piva na čas, ale dostanete možnost vyzkoušet si také foukání skla a především ochutnat zlatavý mok zdejšího Minipivovaru.

Od 13 hodin zase můžete zavítat na Svatoanenské dřevosochání, které se uskuteční už potřetí koná v areálu pensionu Bílá voda v Anenské údolí, které je za lanovou dráhou Delta.