Michal Horáček, který začátkem listopadu oficiálně zveřejnil svou kandidaturu na post českého prezidenta, navštíví před Vánoci kraj. Dnes, 22. prosince, nejprve od 16 hodin beseduje v jabloneckém Klubu Na Rampě, pak zamíří do Liberce. Tam se s ním lidé setkají v Krajské knihovně od 18 hodin na neformální besedě.

HORÁČEK NA POLITICKÉ TOUR PO REPUBLICE

Při cestách za občany navštívil Michal Horáček již více jak 70 měst, větších i menších obcí. Během setkání představuje Horáček svůj program a diskutuje s širokou veřejností, která se může tázat na Horáčkovy názory, postoje a dotvářet si obraz o tomto možném českém prezidentovi na základě vlastní osobní zkušenosti.

„Mému rozhodnutí předcházely mnohé cesty za lidmi nejrůznějších profesí po celé zemi. Naslouchal jsem jim stejně pozorně jako těm, kteří si vysloužili respekt ostatních jako přední čeští odborníci ve svých oborech; učím se celý život a intenzivně se učil i tentokrát. Lépe jsem pochopil, jak různorodé zájmy a názory máme, a potěšilo mě to, protože jako lidé jsme prostě různí, máme vlastní představy o své cestě za štěstím a ve svobodné společnosti musíme mít šanci své právo na jejich sledování uplatňovat. Současně jsem poznal, že řadu zájmů máme společných," napsal Michal Horáček v prohlášení při oznámení kandidatury.