„Přestože je pozemek o rozloze 5 900 metrů čtverečních podmáčený, územní plán ho řeší jako vhodnou plochu k zastavění,“ uvedl místostarosta Jablonce Lukáš Pleticha s tím, že původně vytipovaný pozemek na Proseči nebyl vhodný z důvodu svažitosti a nevhodné dostupnosti místa.
Jablonec svůj návrh předloží Libereckému kraji příští týden. „Zatím nemáme žádnou písemnou informaci, jaké pozemky Jablonečtí vytipovali, proto se kraj zatím nemůže k tomuto návrhu vyjádřit,“ uvedl mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer.
Starosta Petr Tulpa bude také jednat o budoucnosti budovy bývalé porodnice, která patří kraji. Jednou z variant je totiž také to, že hospic by mohl být v této budově. Jelikož prostory jsou na hospic velké, nabízí se varianta vybudování nového domova důchodců v jednom křídle budovy. V tom druhém by mohlo vzniknout zázemí s nejméně dvaceti lůžky pro nevyléčitelně nemocní a umírající. „Budova je však zatížena devadesátimilionovým dluhem,“ uvedl místostarosta Otakar Kypta.
Liberecký kraj by chtěl hospic otevřít nejdéle do tří let. Podobné zdravotní zařízení v Libereckém kraji citelně chybí. Nejbližší hospic je v Litoměřicích.