„Pokud budeme mít připravený projekt, můžeme požádat o dotaci. Realizaci obnovy předpokládáme příští rok a chceme k ní připojit i revitalizaci atletického stadionu,“ řekl jablonecký náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Plánované stavební úpravy fotbalového stadionu zahrnují odtěžení stávající hrací plochy až na zemní pláň, instalaci nového systému hloubkových drenáží, plošného roštu teplovodního vytápění, umělého kropení, návoz plošné drenáže a instalaci kořenového horizontu. Na finální souvrství hrací plochy se pak položí předpěstovaný travní koberec. Nezapomnělo se ani na výběhové zóny až k hracím tribunám, kde se na podkladní asfaltové vrstvy položí umělý travní koberec.

Vlakové nádraží v Martinicích v Krkonoších.
Vlaková doprava mezi Martinicemi a Rokytnicí zůstane zachovaná, rozhodl kraj

Budoucí provozovatel plynové kotelny a dodavatel tepla Jablonecká energetická počítá zároveň s modernizací stávajícího zdroje tepla pro hrací plochu.

„Provoz plynové kotelny z poloviny devadesátých let je velmi nehospodárný, a proto naše společnost počítá s instalací výrazně efektivnějšího zdroje s optimálním výkonem pro potřeby stadionu,“ podotkl člen představenstva pověřený řízením společnosti Boris Pospíšil