Travnaté hřiště pro děti, které se chtějí věnovat fotbalu nebo perkové s in–line dráhou pro širokou veřejnost. To je otázka, kterou trápí nejen vedení města Jablonec, ale i fotbalovou akademii FK Jablonec a především lidi v ulici Čelakovského.
Starosta města Jablonec Petr Tulpa přislíbil, že o tomto problému budou jednat i s veřejností. Diskuse na téma hřiště v ulici Čelakovského by měla být uskutečněna zhruba za měsíc.
Názory a argumenty na hřiště jsou rozdílné. „Největší požadavky máme na in–line bruslení. Navíc by zde vznikl i prostor pro fotbal nebo basketbal. Našim cílem je, aby hřiště sloužilo jako celek pro širokou veřejnost,“ sdělil místostarosta Otakar Kypta.
S jeho názorem však nesouhlasí někteří rodiče dětí z ulice Čelakovského. „Žádné dítě nebude hrát fotbal na perkovém hřišti, navíc okna budeme mít plná prachu,“ řekl obyvatel sídliště Čelakovského Milan Chropůvka. Jeho podpořil i vedoucí fotbalové akademie FK Jablonec Tomáš Trucha.
„Hřiště přislíbili nám. Pokud bude navíc otevřené, bude zde nepořádek,“ řekl Trucha.
Osud hřiště také značně svazuje finanční situace. Pokud by hřiště bylo travnaté a připadlo by FK Jablonec, tak spolkne částku až pět set tisíc ročně. Otázkou také nadále zůstává, kde by si hrály děti, které nejsou příznivci fotbalu, a co teprve děvčata.
Podle místostarosty Otakara Kypty jsou náklady na údržbu perkového hřiště téměř nulové.
Důležité je, že veřejnost o tomto problému bude mít možnost také rozhodovat.