Již jeden měsíc má Základní škola v Rýnovicích uzavřené venkovní hřiště. Důvodem je hrozící nebezpečí od zrezlého polámaného oplocení, poničených branek a terénní nerovnosti. Dokud však parcela nebude ve vlastnictví města, nemohou provést celkovou rekonstrukci, po které hřiště doslova volá.
„Hřiště nesplňuje bezpečnostní podmínky, proto jsme ho uzavřeli. Město by rádo zahájilo rekonstrukci, ale bohužel pozemek není v jeho vlastnictví,“ vysvětlila ředitelka školy Irena Hubrtová.
V současné době parcelu spravuje Úřad pro zastupování státu a město o jeho převod do vlastnictví bojuje. „Nejprve musíme vyřešit pozemkové problémy, než začneme s opravami. Nyní nebudeme investovat peníze do cizích pozemků,“ sdělil ředitel odboru správy majetku na jablonecké radnici Vladimír Zemín.
Převod se však může táhnout i řadu let. Podle jednoho z pracovníků Úřadu pro zastupování státu je to běh na dlouhou trať. V současné době řeší dvě kupní smlouvy a historický majetek města. Převod majetku pak ještě musí schválit ministerstvo životního prostředí a financí.
„Letos ještě budeme využívat městskou halu, školní tělocvičnu a nebo okolí jablonecké přehrady. Pokud se situace nevyřeší, předběžně jsme se však dohodli s ředitelkou Základní školy Mozartova, že bychom mohli využívat jejich hřiště,“ konstatovala Iva Hubrtová.
Hřiště u Základní školy v Rýnovicích postavili v rámci přístavby roku 1995. A ředitelka školy potvrdila, že za léta užívaní nezaznamenali větší úraz.
Převod hřiště v Rýnovicích do vlastnictví města Jablonec se táhne již od roku 2003.