Jablonecká přehrada bude letos v létě patřit nejen slunící se veřejnosti, ale také hudbě. Kromě festivalu Město plné tónů, které už tradičně rozeznívá zdejší molo mezi přehradami a Sluneční lázně, se přidá i dvojice zcela nových festivalů.

Hudební festival Mezi kopci se po premiéře pod Tanvaldským Špičákem stěhuje na jablonecký Tajvan. „Obě lokality mají své kouzlo. Jablonecký areál nám ovšem nabídne mnohem větší prostor," informoval hlavní pořadatel Josef Vokál.

I proto bude další ročník, který proběhne v sobotu 2. července mnohem pestřejší, i když hudební zaměření se nezmění. Očekávat můžete hlavně mainstremové kapely a stejně jako vloni je festival nabitý oceňovanými umělci. Mezi největšími taháky bude patřit čerstvý držitel ceny Anděl za zpěváka čtvrtstoletí Dan Bárta i kapela Support Lesbiens, která ve stejné soutěži získala žánrovou cenu v kategorii Rock & Pop. „V Jablonci vystoupí také Lenka Dusilová a Jaroslav Uhlíř," doplnil tiskový mluvčí festivalu Jan Žíla st.

Vzhledem k tomu, že se očekává nápor fanoušků i z okolních měst, je v současné chvíli v jednání také kyvadlová doprava, která by ulehčila návštěvníkům mnoho starostí. Ti, co přijedou automobilem, budou moci parkovat v blízkém okolí přehrady. „Parkoviště bude označeno orientačním systémem," předeslal už nyní Josef Vokál.

Samotný areál se proti minulému ročníku rozroste o jedno pódium i obří led stěnu. Festival nebude pouze o hudbě, ale nabídne také zážitky. Připraven je seskok parašutistů, vyhlídkové lety vrtulníkem nebo fanzonu. „Jednou z novinek letošního ročníku budou vstupy komiků s.r.o. známých z pořadu Na stojáka, v čele s Milošem Knorem," dodal Vokál.

Vstupenky na druhý ročník festivalu Mezi kopci jsou již v prodeji. „Doufám, že oba festivaly na Tajvanu dají vzpomenout na slavné časy tohoto poloostrova a budou přínosem i pro Jablonec jako takový," uzavřel hlavní pořadatel.

Mezi kopci bude prvním festivalem, který u přehrady proběhne. Druhý, který nese název JBC Fest a pořádá jej tým podepsaný pod fourcrossovým podnikem JBC Revelations, se uskuteční 5. - 6. srpna 2016.