Hygienickým stanicím vadí, že pokud změna novely projde, oni přijdou o možnost kontrolovat zdravotní nezávadnost jídel, která se v restauraci podávají. A to může podle nich vést v konečném důsledku až k ohrožení těch, kteří se do restaurací chodí najíst.

„I z bezpečné potraviny lze uvařit zdravotně závadnou stravu. Zdravotní závadnost ovlivňuje mimo jiné i technologie přípravy a především pak zdravotní stav osob, které jídlo připravují," vysvětluje zástupkyně ředitele Krajské hygienické stanice v Liberci Milena Frühaufová.

„Kontaminace potravin při zpracování, chyby ve skladování a v manipulaci s potravinami a nedostatky v dodržování technologických a hygienických postupů mohou mít za následek okamžité poškození zdraví spotřebitelů. A čím větší kuchyně a zranitelnější strávníci, tím horší následky," varuje Frühaufová.

Pozměňovací návrh předkládá do sněmovny poslankyně za ANO Margita Balaštíková. Podle jejího návrhu by tak dozor nad restauracemi převzala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která už dnes kontroluje bary, vinotéky a rychlá občerstvení.

„Jenže SZPI nemá žádné oprávnění kontrolovat zdravotní stav lidí, kteří v restauraci vaří. Mohou mít ekzémy, průjem a podobně a jídlo tak nakazit. Inspektoři ze SZPI k tomu ani nemají patřičné vzdělání a nemohou nahlížet do zdravotní dokumentace pracovníků restauračních kuchyní," argumentuje proti návrhu novely hlavní hygienik České republiky Vladimír Valenta, který roky vedl hygienickou stanici v Liberci.

Byrokracie?

„Mně je jedno, jestli mě bude kontrolovat hygiena nebo jiná inspekce. Problém je v tom, aby těch kontrol nebylo zbytečně moc a netrvaly neúměrně dlouho. Už se nám stalo, že kvůli kontrole jsme ani nestihli vydat jídlo. Ale pokud vím, tak hygieně by stejně zůstala povinnost kontrolovat v restauracích kvalitu vody, tak nechápu, proč jim to nemůže zůstat všechno. Takhle se jen zmnoží počet kontrol od různých orgánů. A jen za to stát zbytečně vyhazuje peníze," podotkl Roman Štol, který spoluvlastní jednu z restaurací na Liberecku.

Kouzlo návrhu novely má podle Balaštíkové spočívat v tom, že kontroly nad potravinami se přesunou pod ministerstvo zemědělství. Jenže podle hygieniků nelze vaření v restauracích vyjmout z ochrany veřejného zdraví, a proto trvají na tom, aby poslanci návrh nepřijali.