I letos budou mít obyvatelé a návštěvníci Jablonce možnost vystoupat na věž jablonecké radnice a pokochat se výhledem na město a Jizerské hory.

Vystoupají na dvaapadesát metrů vysokou věž s průvodkyní, která jim město a okolí ukáže z ptačí perspektivy. „Za jasného počasí je vidět Ještědský hřbet, Jizerské hory, Černostudniční hřeben, Císařský kámen nebo Petřín. Samotný Jablonec nad Nisou máte jako na dlani. Očekáváme podle zkušeností z minulých let, že se na radniční věž během prázdnin vypraví několik set zájemců," přiblížila Hana Herkommerová z jabloneckého infocentra pro turisty.

Tzv. nová radnice byla postavena v letech 19311933 podle návrhu profesora architekta K. Wintera. Od začátku sloužila nejen jako administrativní budova, ale zároveň také jako kulturní centrum s restauracemi a kinem.

„Prohlídka přístupných interiérů včetně věže je lahůdkou pro obdivovatele funkcionalismu. Nedávno prošel rekonstrukcí parter budovy, bohužel na opravu stále čeká vnější fasáda. Do poslední chvíle proto nebylo jisté, zda bude věž v letošní sezóně opět otevřena. Nyní už mohu potvrdit, že žádné opravné práce na věži na léto plánovány nejsou a my můžeme s 1. červencem uvítat první zájemce o výstup," upřesnil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Průvodkyně na věž bude návštěvníkům k dispozici v době letních prázdnin v každou celou hodinu v pondělí a ve středu od 10 do 16, v úterý a čtvrtek od 10 do 15 a v pátek od 10 do 14 hodin.