Vratislavický Ale získal titul Regionální potravina 2015, který je zárukou místního regionálního původu, mohou soutěžit pouze výrobky s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Libereckého kraje. Nový produkt představil ředitel pivovaru Petr Hostaš.

Proč se jmenuje Ale?

To je typ piva pocházející z Anglie, které je podstatně starší než Plzeňské pivo. Je jednodušeji vyráběné, ale z dražších surovin. Proto se vlastně typ Plzeňského piva tak dobře uchytil, protože výroba musí být jako podle pravítka ale nejsou nákladné suroviny. Tato dvě piva spolu šly vedle sebe v Anglii a v Čechách právě zvítězil Ležák.

Popište jeho vývoj?

My jsme chtěli podle dnešního módního trendu, aby lidé nemuseli za pivem cestovat, vyrobit pivo jako v Anglii. Ale anglický typ piva je příliš jednoduchý. Vlastně z anglického Ale vznikl indický, který byl extrémně hořký. To bylo proto, aby pivo vydrželo náročnou a dlouhou přepravu do Indie, kde měla koloniální Anglie také své lidi, kteří samozřejmě chtěli pít pivo. Raději vydrželi hořkost piva, než by bylo zkažené.

Hořkost ale není o tom, že člověk piva vypije hodně, tak se trochu snížila a zvýraznila původní sladová chuť. To dělají i v Americe, tak je to vlastně takový americký typ Ale. Použili jsme více receptů, abychom vytvořili ten náš.

A ten váš, vratislavický?

Druhů Ale je celá škála anglický, indický, americký. Existuje i belgický s vrchním kvašením piva, ten má třeba Bernard. Je to taková chuť po ovoci, květnatější. Ale indické jsou velmi strong, hořkost je jednoznačná. Nám se ta hořkost líbí a ještě vůbec s karamelovým podtextem, a zároveň je cítit i sladkost. Tak tím je náš Ale výjimečný.

Kdy jste jej začali vařit?

S výrobou jsme začali vloni na podzim. Tak letos na slavnostech bude mít náš Ale premiéru. Pro nás je to pivo už vyzkoušené, nyní vyrábíme sedmou várku.

Kdo patří mezi odběratele? Jsou to specializované restaurace?

Pivo je v lahvích i sudech a je hlavně pro specializované obchody. Zákazníkem je člověk, který o tom pivu něco ví, protože chuť je jiná než u ležáku. Naše pivo poskytuje chuťový zážitek a není to o počtu vypitých piv. Chmel je hodně výrazný.

Jaké má „grády"? Jak je silné?

Piva typu Ale mají různou stupňovitost. Svými 16 % patří mezi silná piva.

Zmínil jste dražší ingredience. Jaké tam jsou navíc a činí právě z tohoto piva dražší?

Obsahuje několikanásobně dražší kvasnice, které my nevyrábíme. Navíc kvasnice musí být neustále čisté. A chmel původně naše surovina, se dováží z Ameriky. Tak tím také samozřejmě rostou náklady na výrobu našeho piva. Na druhou stranu, stejnou nevýhodu mají v Americe, nakupují český chmel.

Pojede s Ale i soutěžit?

Určitě soutěž vyzkoušíme. S tímto druhem piva je těžší zúčastnit se soutěže. Jak legislativa, tak soutěžní řády nejsou připraveny na tak rychlý pokrok. Stane se, že se srovnává nesrovnatelné a do speciálů se dostanou piva, která by se porovnávat neměly. Jít dnes na soutěž je docela složité. Možná bychom se mohli zúčastnit soutěže v zahraničí.