„Na každou s… se vaří voda, i na Kuchynku i na toho hlídacího čokla,“ napsal doslova Chot, včetně vynechaného podstatného jména. Urazilo to jak odboráře Kuchynku, tak redakci internetového magazínu Hlídací pes. Podle ní tímto zastupitel útočí na svobodná média. Kuchynka dokonce podal trestní oznámení. „S bolševiky mám své zkušenosti, mám důvod cítit se ohrožený,“ říká.

CO TOMU PŘEDCHÁZELO

Médii před časem proběhl případ Chotova stranického kolegy, náměstka ústeckého hejtmana Jaroslava Komínka.Ten se měl rovněž na Facebooku nelichotivě vyjádřit o Egypťanech. Zhruba ve smyslu, že jsou to opice a ostuda civilizace. Na letišti mu totiž cestou z dovolené naúčtovali nadváhu.

Toho se chopil jablonecký odborový předák Jiří Kuchynka, který napsal „za Komínka“ na egyptskou ambasádu omluvný dopis. S Chotem a s Komínkem totiž jabloneckého odboráře dlouhodobě pojí hlavně vzájemná nevraživost. I proto do následně vzniklé diskuze přidal František Chot výše zmíněný komentář. Server Hlídací pes zahrnul zřejmě proto, že jako první o incidentu kolegy Komínka informoval.

S… VAČINA

Redaktor Hlídacího psa Chota následně s jeho výrokem konfrontoval. „V rozhovoru už nebyl tak útočný jako v diskuzi na sociálních sítích,“ píše redaktor HP Robert Dalecký, který se Chota ptal na jeho komentář. „Já jsem napsal na každou S a několik teček. To mohlo být třeba svačinu,“ odpovídal Chot, prý netušící, že redaktor z telefonátu udělá rozhovor. Serveru, který jej nařkl z útoku na svobodná média, se při té příležitosti omluvil.

Odborář Kuchynka na trestním oznámení trvá. „Dotklo se mě to, do Egypta jezdím rád a chci, aby si tam o nás nemysleli kdoví co,“ říká Kuchynka s tím, že trestní oznámení je vyústěním dlouhodobých sporů. „Já už si nic takového nenechám líbit,“ dodává. „To jsem zvědavý, jak mě povedou v klepetech za to, že jsem použil staré české přísloví,“ řekl Deníku ke kauze František Chot. Bude si prý od teď více dávat pozor, co na Facebook píše.