V pátek 19. prosince bylo starostou Kořenova a předsedou OPS Jizerky pro Vás Lubošem Markem slavnostně otevřeno nové informační centrum v prostorách motorestu Příchovice. Infocentrum nabízí informační materiály v českém, německém, anglickém a polském jazyce, těmito jazyky hovoří i obsluha infocentra.

„Návštěvníci zde mohou získat komplexní informace o lyžařských a cyklistických trasách, mohou zakoupit lyžařské a cykloturistické mapy, naleznou zprávy horské služby, seznámí se s návštěvním řádem Jizerských hor, mohou využít internet, je zde umístěna televize s propagačními a informačními materiály, sportovní zprávy a výsledky tipservisu, v prodeji je řada suvenýrů včetně skleněných ozdob z Poniklé, pohledů i samolepek, jejichž koupením přispějí návštěvníci na údržbu běžeckých tras, nabídka ubytování, lyžařských škol a půjčoven,“ říká starosta Marek.

Nové infocentrum je otevřeno denně od 9 do 17 hodin, provozní doba bude upravena podle poptávky. Zřizovatelem Infocentra je obec Kořenov a OPS Jizerky pro Vás.

Novinky pro běžkaře
OPS Jizerky pro Vás si pronajala od obce Kořenov rolbu, kterou obec v letošním roce zakoupila a díky výborné spolupráci s Jizerskou OPS, Lesy ČR a Správou CHKO Jizerské hory připravila pro běžkaře dárek: upravovanými běžeckými tratěmi se podařilo propojit Jizerskou magistrálu končící na Polubném s Kořenovem a Kořenov s Pasekami nad Jizerou. Dále je pro běžkaře připravena nová trať vedoucí podél silnice z Polubného na Jizerku. Náklady na otevření infocentra ve výši 170 000 Kč do projektu vložila obec Kořenov a OPS Jizerky pro Vás, svým dílem přispěli i sponzoři z řad místních podnikatelů.

Nové infocentrum by se v blízké budoucnosti mělo přesunout do vlastního objektu, který bude postaven na místě stávající prodejny potravin v Kořenově. Stavba z kamene, dřeva a skla s rozpočtem přesahujícím 20 milionů korun by měla pomyslně spojit Jizerské hory s Krkonošemi a stát se tak střediskem s nadregionálním významem. V současné době probíhají poslední úpravy žádosti o grant, kterou OPS Jizerky pro Vás bude podávat v průběhu příštího měsíce.