Společně s nimi přijel i symfonický orchestr Bezdrev, který se staral o hudební doprovod celého představení. Ze zhruba 550 vězňů mělo včerejší vystoupení možnost zhlédnout pouze šedesát vybraných.
„O hru byl mezi vězni obrovský zájem, ale podívat se na představení mohli pouze ti, kteří patří do 1. diferenciační skupiny. To jsou vězni, kteří dodržují stanovená pravidla a chovají se slušně. Hlavní slovo při jejich vybírání měli vychovatelé a specialisté, kteří je znají nejlépe,“ řekla tisková mluvčí Věznice Rýnovice Monika Králová.
Představení, které vychází z korupční fotbalové aféry a odposlechů telefonátů, sklízelo mnoho úspěchů na divadelních prknech. Vzniklo i DVD se záznamem jednoho z představení a tato tématika se objevila i v knižním zpracování.
„Všichni, kdo to vidět mohli, už to viděli. Jediný, kdo tu možnost neměl, jsou lidé ve vězení. A myslím si, že kluci ocení tuhle tématiku. Na tour jsme si museli sehnat sponzora, protože pro věznice hrajeme zadarmo. Jednali jsme dokonce i se Zbrojovkou Brno, ale nehodilo se to do jejich mediálního plánu,“ řekl s úsměvem Petr Čtvrtníček, který je otcem celého nápadu.
Všichni vězni, kteří měli tu možnost přijít se do jídelny kde se hrálo podívat, si představení užili a při závěrečné písničce We are the champions mnoho z nich notovalo refrén společně s herci.
„Vůbec to nebylo špatné, ale zarazilo mě množství sprostých slov. Když si vezmu, že to jsou přepisy odposlechů, tak je to celkem šokující, jak mezi sebou mluví,“ přiznal po skončení představení Jan Konečný, který si zde odpykává svůj trest.