Iveta uspěla před lety na hudebním festivalu Děčínská kotva, jejím velkým hitem byla jen pro ni otextovaná titulní melodie z filmu Tři oříšky pro Popelku od Karla Svobody. Otcem jejího syna Artura je hudebník Ladislav Štaidl.

Jablonecký Dětský pěvecký sbor Vrabčáci natáčel s popovou zpěvačkou Ivetou Bartošovou pořad pro TV Barrandov na začátku loňského listopadu a uvedli jej přímo na Štědrý večer. Děti se zpěvačkou setkaly ale ještě jednou. 17. prosince byla hostem jejich jubilejního  20. adventního koncertu v Městském divadle Jablonec.

Hned několikrát se 
v minulosti představila zpěvačka Iveta Bartošová i v Ústeckém kraji, nejvíce pak asi na Děčínsku. Její „děčínská stopa" je poměrně výrazná: Například v roce 1988 totiž vystoupila na tehdejší  populárním hudebním festivalu Děčínská kotva.

„Tehdy tu ale nesoutěžila, vystupovala v rámci doprovodného programu," vzpomíná náměstek primátora Pavel Sinko s tím, že v roce 1988 se v Děčíně konal 21. ročník této soutěže.

„Na Děčínské kotvě zpívala jen jednou," vybavuje si také tehdejší ředitel festivalu Stanislav Pazderka.

Tehdy, v roce 1988, byla Bartošová stále začínající hudební hvězdou. Když v roce 2001 přijela do Děčíně v roli moderátorky, byla již populární zpěvačkou.

„Tehdy tu s Vilémem Čokem moderovala na zimním stadionu Děčínskou notu," vzpomíná si Sinko.

Bartošová se na sever Čech vracela také díky koncertům – například loni v prosinci vystoupila nejen v Jablonci ale i v Liberci.

Přestože se o Ivetě Bartošové v posledních letech mluvilo především v souvislosti s jejím problematickým soukromým životem, a její pěvecká kariéra postupně uvadala, úterní sebevražda její kolegy šokovala.

„No to je strašný," reagovala v sms zprávě děčínská zpěvačka Sabina Křováková.

Iveta Bartošová se narodila v roce 1966. Zůstal po ní syn Artur. Třikrát vyhrála anketu Zlatý Slavík. Její největší láskou byl zpěvák Petr Sépeši, který zahynul při autonehodě, když vjel pod vlak.