Také městská policie se podílí na dohledu nad dodržováním rychlosti vozidel. „K Jablonci už tradiční rozdělování jablek a citronů řidičům ukázněným a těm druhým patří. Na pomoc si městská policie bere vždy děti z některé základní školy,“ sdělil preventista Městské policie Jablonec nad Nisou Miloslav Lejsek.

Tentokrát se policisté zaměřili na Pražskou ulici a odpoledne se přesunuli do Maršovic, s nimiž mají jablonečtí strážníci uzavřenou smlouvu o měření rychlosti v obci. S rozdělováním sladkých a kyselých plodů pomáhali nejprve páťáci ze ZŠ na Žižkově Vrchu, odpoledne pak děti z páté třídy ZŠ Kokonín.

„Při měření rychlosti mobilním radarem rozdávaly děti řidičům jablka a citrony podle naměřené rychlosti, které hříšníci dosáhli. Statistika nakonec ukázala, že policie zastavila celkem 69 řidičů a poměr jablek a citronů byl 38:31,“ přiblížil Lejsek.

Denně má městská policie v provozu ostrý radar a při překročení rychlosti musí řidiči počítat s pokutami na místě a několika body do karty řidiče.