Letošní první svoz bioodpadu v Jablonci nad Nisou se uskuteční v sobotu 6. dubna, ten další 20. dubna. Velkoobjemové kontejnery budou přistavené na deseti místech. Celkem jich v letošním roce bude 17.

„Pokud uvedené termíny nestihnete, můžete využít některý z dalších svozů bioodpadu v květnu a červnu, celkem je letos v plánu sedmnáct termínů. Kontejnery budou v různých lokalitách, aby šanci odložit bioodpad mělo co největší množství obyvatel,“ přiblížila Ludmila Rosenbaumová z oddělení cirkulární ekonomiky.

Ilustrační snímek
U jabloneckého autobusáku postaví nový most, dopravu neomezí

Svozy bioodpadu jsou v Jablonci velmi oblíbené. „Svědčí o tom vzrůstající množství odpadu odloženého do kontejnerů. Za loňský rok přesáhlo 202 tun,“ doplnila Rosenbaumová.

Do označených kontejnerů je možné odložit pouze trávu, listí, větve a zbytky rostlinného materiálu ze zahrad apod., nikoli bioodpad živočišného původu. „Prosíme občany, aby minimalizovali objem odevzdávaných větví a připomínáme, že neomezené množství bioodpadu je mohou Jablonečané odložit zdarma ve sběrných dvorech na Proseči a v ulicích Dalešická, Belgická či Želivského,“ dodala Rosenbaumová.