Ještě na konci června přitom jablonečtí radní vymysleli, že led bude až 23. srpna, čímž by magistrát ušetřil asi 150 tisíc korun. To se však nelíbilo především hokejovému klubu HC Vlci Jablonec, který tu má svou základnu. „Toto rozhodnutí je po sportovní stránce velice nešťastné pro druhou ligu, která musí začít trénovat nejpozději v půlce srpna. Rovněž se to dotkne také mládeže, která, doufejme, nepůjde výkonnostně dolů. Musíme věřit, že to přežijeme, uděláme pro to všechno,“ sdělil v reakci na pozdější termín klub.

Magistrát si nakonec přece jen dal říct. Zděšení kolem hokeje je s ohledem na sportovní přípravu zažehnáno, když vedení městské společnosti Sport vyjednalo dřívější termín.

S celou kauzou znovu ožila myšlenka nového zimního stadionu v Jablonci. Ten současný má totiž nejlepší časy za sebou, sportovce i vedení města trápí neutěšený stav chladicí techniky. Město do provozu sype miliony korun. A to i v současnosti. „Své služby definitivně vypověděla řídicí jednotka na zimním stadionu, která je potřebná k ledování. Proto jsme se rozhodli zakoupit novou,“ zmínil ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Řídicí jednotka vyjde na 333 tisíc korun včetně montáže, ale zvýší bezpečnost provozu ledování a ušetří finance. „Nebude totiž nutná 24hodinová obsluha personálu, počítač bude všechny hodnoty hlídat sám,“ doplnil Kouřil. Práce na instalaci nové jednotky v tuto chvíli pokračují a nový termín ledování ohrožený není.

O novém zimním stadionu se v Jablonci hovoří už několik let. Kdyby vyrostl u Sportovní haly a bazénu, mohla by se sportoviště energeticky propojit. „Je to velmi zajímavá varianta – propojením těchto dvou sportovišť energeticky může dojít k úsporám při budoucím provozu,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Současný Městský zimní stadion potřebuje patnáctimilionovou injekci na výstavbu izolační plochy pod ledem. Další tři miliony by potřebovala rekonstrukce vzduchotechniky. „Otázkou je, zda se tyto investice vyplatí. Zatím jsme ale neřešili, co se stávajícím stadionem budeme dělat, vše je ve stádiu úvah. O jeho budoucnosti i případné výstavbě nové haly budeme diskutovat v zastupitelstvu i s veřejností,“ řekl zastupitel Milan Kroupa.

Stadion byl postaven v 70. letech minulého století. Samotné chladicí zařízení včetně elektrorozvodů se už v roce 2010 dostalo do stavu, kdy musel být stadion pro veřejnost na několik týdnů uzavřen. Starý stadion je koncipován na 1500 diváků, už 1300 návštěvníků je však na hranici únosnosti. Navíc chybí komfort. Je problém kde zaparkovat, uvnitř bývá zima.

Ledová plocha starého stadionu má rozměry 58 x 26 metrů. Zázemí stadionu tvoří také tělocvična s posilovnou a bufet. Na stadionu hraje svá domácí utkání HC Vlci Jablonec. Součástí hokejového klubu je i juniorský tým a dalších více než 250 dětí je registrováno v 10 mládežnických týmech.