Nově se Den Integrovaného záchranného systému koná v prostoru Tajvanu u vodní nádrže Mšeno. Začátek je naplánován v 9 hodin se slavnostním zahájením. V programu se budou se svými ukázkami prezentovat všechny složky Integrovaného záchranného systému. Své nezastupitelné místo budou mít i organizace, které s IZS úzce spolupracují.

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje bude na tomto dni zastoupeno policisty jablonecké dopravní a pořádkové služby, psovody se služebními psy a jezdci s koňmi. Ve dvou policejních stáncích se budou moci návštěvníci seznámit například s podmínkami a možnostmi přijetí zájemců do služebního poměru k Policii ČR a také pohovořit s preventisty, od kterých zcela určitě získají mnoho důležitých rad jak zvýšit svoji bezpečnost a ochránit i svůj majetek.

Vyvrcholením akce bude od 15 ukázka záchrany tonoucí osoby z vodní hladiny v zátoce Cikánka příslušníky Vodní záchranné služby Jablonec nad Nisou ve spolupráci s posádkou Letecké záchranné služby se záchranářským vrtulníkem.

Mohlo by se vám líbit: Bezručova ulice v Jablonci ožije. Město chystá přestavbu dětské nemocnice 

Bývalá dětská nemocnice v Jablonci nad Nisou. | Video: Sedlák Jan