Po výskytu prvních případů v minulém týdnu proběhlo plošné testování klientů i zaměstnanců a nedopadlo příznivě. Do karantény muselo okamžitě odejít 19 zaměstnanců z celkových 77 a covid pozitivních je 23 klientů z celkových 96.

Nikdo z infikovaných zatím nemá vážné příznaky. Domov má však akutní nedostatek personálu, a proto hledá brigádníky i dobrovolníky na výpomoc. „Na situaci od minulého týdne reagujeme v souladu s už dříve vypracovaným krizovým plánem. Jednotlivá patra v domově jsou rozdělena na zóny a jsou určeny infekční pokoje. Snažíme se v maximální míře, aby klienti, u kterých byla prokázána nákaza, mohli zůstat na svých pokojích, a zachovali jsme tak jejich pohodlí. Personál je vybaven všemi ochrannými prostředky dle metodiky ministerstva zdravotnictví. Pomůckami jsme se předzásobili a zatím jich máme dostatek,“ popsala ředitelka Domova pro seniory U Přehrady Pavlína Bílková.

Ilustrační foto
Auto se střetlo s člověkem ležícím na silnici, pomáhali hasiči

Velmi složitá je situace se vzniklým nedostatkem personálu. Aktuálně proto domov pro seniory oslovuje síť vlastních kontaktů, aby pokryl pozice pečovatelek/pečovatelů a zdravotních sester. Situaci vedení domova pro seniory denně konzultuje s krajskou hygienou a ošetřujícím lékařem a komunikuje i s městem Jablonec a dalšími partnery.

„Velmi si vážíme vysokého nasazení našich zaměstnanců, kteří pečují o naše klienty. Pracovníci v přímé péči pracují na 150 procent. Jako pečovatelky nyní slouží i rehabilitační sestřičky či kolegyně z aktivizace. Díky tomu můžeme říct, že péče je aktuálně zajištěna v plném rozsahu. Vážíme si také zájmu a nabídnuté pomoci ze strany jabloneckého magistrátu. Děkujeme též za pochopení a podporu rodinám našich klientů a zaměstnanců,“ dodala Bílková.

Vedení domova U Přehrady věří, že se podaří současné kritické období zvládnout co nejprofesionálněji. Zájemci o pomoc najdou bližší informace na webu domovuprehrady.cz v sekci Volná místa.