Předmětem veřejné zakázky je poskytnutí dodávek a montáže fotovoltaiky včetně řídicího systému na vytipované objekty v majetku města. Zahájení realizace projektu předpokládá Jablonecká energetická v první polovině letošního roku.

Náklady celého projektu jsou odhadovány na 150 milionů korun, přičemž cirka polovinu pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Zbytek bude financovat Jablonecká energetická ze svých zdrojů.

„Jablonecká energetická bude následně celý systém provozovat a zajišťovat dodávky elektřiny a také akumulaci energie do baterií nebo teplé vody. Položíme tak základ pro komunitní energetiku v Jablonci,“ vysvětlil člen představenstva pověřený řízením společnosti Boris Pospíšil.

„Vypsání výběrového řízení je završením jedné z etap ambiciózního projektu. Vše jsme připravili pečlivě a děkuji všem, kteří se na tom podíleli jak v Jablonecké energetické, tak na magistrátu. Velký dík samozřejmě patří i našim externím odborným spolupracovníkům. Věřím, že i při výběru dodavatele budeme mít šťastnou ruku,“ doplnil předseda představenstva Jablonecké energetické a náměstek primátora Petr Roubíček.

Veškeré podrobné informace jsou dostupné na profilu zadavatele Jablonecká energetická a.s.

Mohlo by vás zajímat: Jablonec raketově mění veřejné osvětlení. Ne všichni si ale nová světla chválí

Zdroj: Sedlák Jan