V 15 hodin totiž začne na stadionu Střelnice fotbalové utkání první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a FC Baník Ostrava. A policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový. „Lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku,“ vysvětlila mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Policisté budou kromě pořádku dohlížet třeba i na správné parkování. Společně s policisty se do opatření také zapojí i strážníci jablonecké městské policie. Samozřejmostí jsou dočasná úprava dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která budou platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení.

Cvičení složek IZS v Nemocnici Jablonec nad Nisou. FOTO: HZS LK / Jan Kostík FOTO: HZS LK
Cvičení v Jablonci: Simulace šíření virusu Marburg v nemocnici

Po skončení zápasu bude pro odjezd z parkoviště u Kauflandu otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná. Jedná se o opatření, které sníží riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská.

Návštěvníci by také měli dorazit na místo s dostatečným předstihem. „U všech vstupů na stadion budu probíhat důkladné bezpečnostní prohlídky, které zcela jistě průchod branami zpomalí,“ doplnila Sochorová.

Mohlo by vás zajímat: Šikovné české ručičky: Jabloneckou bižuterii nosí první dáma i Popelka 

Zdroj: Deník/Sedlák Jan