V neděli doma Slovan Liberec, ve čtvrtek na Ajax Amsterdam, o týden později odveta s Ajaxem doma. Jablonecké fotbalisty čekají perné dny.

Nejprve tým trenéra Jaroslava Šilhavého a jablonecké fanoušky čeká ve 4. kole Synot ligy tradiční soupeř Slovan Liberec. Po senzačním postupu do Evropské ligy přes FC Kodaň ale Jablonec hned v lize klopýtl s Jihlavou. „Byli jsme pasivní, hráli jsme pomalu a profesorsky," shrnul po prohře venku 0:1 Jaroslav Šilhavý.

Teď tu je Slovan Liberec. A Jablonec doufá, že tento rival z Podještědí odjede domů bez bodového zisku.

Manévry kolem zápasu…

Jak je již zvykem, derby a okolní dění se bude odehrávat pod hledáčkem policistů. Do opatření jsou zapojeni i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

„Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení," sdělila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Opět bude platit dočasná úprava dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání. Policisté žádají všechny občany, aby jej respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby.

Bezprostředně po skončení zápasu bude opět pro jejich odjezd z parkoviště u Kauflandu otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná. Jedná se o opatření, které sníží riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská.