Zcela ojedinělá příležitost se naskytne ve středu 22. května pro milovníky architektury v Jablonci nad Nisou. Na jeden den se otevře Kantorova vila, kde se představí všechny návrhy na její rekonstrukci. Začátek je v 17 hodin.

„Srdečně zveme na výstavu návrhů architektonické soutěže Kantorova vila. Výstava všech došlých návrhů a autorská prezentace vítězného návrhu od týmu studia Objektor proběhne 22. května od 17 hodin přímo ve vile. Přijďte si prohlédnout významnou jabloneckou vilu a zjistit, co se chystá,“ zve Pavlína Müllerová, vedoucí kanceláře architektury města Magistrátu v Jablonci nad Nisou.

Slavnostní odhalení pamětní desky doprovodily historické přednášky a kulturní program.
Ve Zlaté Olešnici si připomněli zdejšího hrdinu RAF Miloslava Štěpánka

Jablonečtí zastupitelé schválili výkup architektonicky významné Kantorovy vily v Palackého ulici v březnu 2017. Město za vilu, vrcholné dílo architekta Heinricha Kulky, zaplatilo přes 8 milionů korun.

Soutěž na její rekonstrukci vyhlásil magistrát loni v říjnu. Přihlásilo se do ní 28 účastníků, z nichž odborná porota na základě předložených portfolií vybrala pět do užšího kola. Jako vítězný byl vybraný návrh týmu Objektor architekti. Na druhém místě se umístil ateliér Malý Chmel, na třetím pak Lenka Míková architekti + OKOLO. „V pětici vybraných účastníků figurovaly ještě týmy akademického architekta Davida Vávry a 0.5 studia,“ doplnila mluvčí jabloneckého magoistrátu Jana Fričová.

Mohlo by vás zajímat: Kantorova vila v Jablonci se dočká proměny. Přibude muzeum architektury 

Zdroj: Sedlák Jan