„V úterý 2. dubna jsme byli nuceni pro veškerou dopravu zcela uzavřít most v ulici Luční, protože už byl v havarijním stavu. Stavbaři okamžitě zahájili jeho bourání a pak začnou stavět most zcela nový,“ přiblížil náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jablonce nad Nisou Jakub Chuchlík.

Sedm metrů dlouhý a devět a půl metru široký most v Luční ulici z roku 1928 se klene tři metry nad Lužickou Nisou. V roce 2015 město nechalo vyměnit jeden jeho poškozený nosník a posílit nosnou konstrukci uhlíkovými lamelami.

Zpěvačka Karolína Cingrošová, která vystoupí na prvním veřejném koncertě v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie.
Jablonecké muzeum skla nabídne poprvé v historii koncert pro veřejnost

„I přes tato opatření nastal čas, kdy most bylo nutné definitivně zbourat a postavit zcela nový. Denně přes něj projíždějí autobusy městské i meziměstské dopravy, neboť tudy vjíždí na autobusové nádraží,“ vysvětlil vedoucí oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu Pavel Sluka.

V těchto dnech probíhají bourací práce. Jakmile bude staveniště vyklizené, započnou dělníci s výstavbou nového mostního tělesa. To vyjde na 3,2 milionu korun včetně DPH a hotovo by mělo být do 31. července. Objízdná trasa po dobu uzavírky povede z autobusového nádraží ulicí Tržní na okružní křižovatku 5. května. Na autobusové nádraží budou autobusy sjíždět z ulice 5. května ulicí Lipanskou.

Mohlo by vás zajímat: Školáci plní prázdné regály. Knihovna v Rychnově se stěhuje do nového