V jejich podání zazní díla Antonína Dvořáka a dalších světových mistrů vážné hudby. Tato událost je pořádána nejen ke 120. výročí založení muzea, ale také v rámci oslav Roku české hudby.

„Jedná se o vůbec první veřejný koncert ve skleněné muzejní přístavbě, bude tak mít zcela neopakovatelnou atmosféru“, pozvala ředitelka muzea Milada Valečková. Online předprodej vstupenek probíhá na muzejních webových stránkách, kapacita místa je omezená. Koncert začíná v 18 hodin.

Lubomír Brabec.Lubomír Brabec.Zdroj: Muzeum skla a bižuterie

Karolína Cingrošová působí jako koncertní zpěvačka a je stálou hostující sólistkou Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Zaměřuje se na klasický i moderní operní repertoár, věnuje se písňové tvorbě, oratorní i staré hudbě. Cizí jí však není ani klasický muzikál nebo swing. Mimo jiné je to dcera známého moderátora Václava Žmolíka.

Lubomír Brabec patří k legendám koncertního kytarového umění. Svou hrou ovlivnil hudebníky nejrůznějších oborů. Spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty jako například Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Lucie Bílá, Štefan Margita a další.

Mohlo by Vás zajímat: Na pastvinách nad Malou Skálou se prohání telata jako plyšáci