Když jste si před několika měsíci sedli na Mírovém náměstí v Jablonci na kávu, mohli jste se dočkat příjemného překvapení. Chytrý telefon ukázal, že se můžete zdarma připojit k internetu.

WIFI V MHD. Zkontrolovat maily či stáhnout písničku do mobilu? Už brzy to budete moci dělat i v MHD.
V tramvaji mezi Libercem a Jabloncem se zkouší wifi připojení

„Bylo to příjemné, dnes se dá připojit zdarma v restauracích nebo na stadionech, ale v ulicích ne. Přitom v západní Evropě to je samozřejmost,“ přiblížil Pavel Kudrna z Jablonce. Stane se tak samozřejmostí? Zřejmě ano a nejen na Mírovém náměstí. „Na Mírovém náměstí běžel signál ve zkušebním provozu. Nyní ho město plánuje posílit tak, aby pokryl celý prostor náměstí před radnicí.

Je ročník 1928… Anna Bučinová z Jablonce sice nemá počítač úplně „v malíku“, ale internet patří k jejímu běžnému životu.
Pětina obyvatel kraje nikdy nepoužila internet, jsou ale úctyhodné výjimky

Do prázdnin už by se lidé snad mohli na wi-fi připojit,“ sdělila mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Ve větších městech Libereckého kraje mají volný přístup k internetu jen v Liberci, v okolí zdejší radnice, jinde o free wifi ani nepřemýšlejí. Na Jablonecku se kromě soukromých zařízení mohou zájemci připojit zdarma k internetu například v železnobrodské sokolovně.