Pro prvních 200 zúčastněných, kteří proběhli cílem, byly připravené originální medaile. Stačilo si před startem zakoupit charitativní výrobky nebo zaplatit dobrovolné startovné ve stanu Nadace Preciosa. Celý výtěžek z akce jde na podporu malé Dorotky. A kolik se na akci vybralo? Dorotce účastníci společně vyběhali 145.854,- korun.

„Peníze se vybraly nejen na místě, ale také někteří z vás poslali peníze přímo na transparentní účet pro Dorotku. Sbírka i nadále pokračuje. Můžete kupovat naše charitativní výrobky nebo se účastnit našich akcí. Sledujte facebook Nadace Preciosa - o prázdninách chystáme další charitativní akce na podporu sbírky pro Dorotku," sdělila Lenka Šimková z Nadace Preciosa.

Komu jste pomohli? 

Roční Dorotka z Jablonce nad Nisou byla zdravá a usměvavá holčička, ale v lednu 2024 se její svět zhroutil.  Dorotku a její maminku srazil na přechodu pro chodce nepozorný řidič a způsobil Dorotce těžké ublížení na zdraví s trvalými následky. Její malé tělo, ještě tak nedávno plné radosti a energie, nyní bojovalo o život.
Dorotka podstoupila několik operací lebky a mozku, má zavedenou sondu do žaludku pro příjem potravy a další zdravotní problémy. Doposud je hospitalizována na neurochirurgii v Motole, kde probíhá intenzivní léčba, fyzioterapie, ergoterapie a logopedie.

Do budoucna ji čeká náročná rehabilitace, kterou bohužel zdravotní pojišťovna nepodporuje. Proto se na vás obracíme s prosbou o pomoc. Chceme, aby malá bojovnice Dorotka mohla žít co nejkvalitnějším životem vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu.
Pokud byste chtěli podpořit Dorotku, můžete přispět na transparentní účet Nadace Preciosa 115-1546940277/0100, zpráva pro příjemce: Dorotka.

Mohlo by vás zajímat: Sbírka a nadace pomáhají mladé Zuzce z Frýdštejna po těžké autonehodě 

O Zuzce, Viky a zázračném lehátku aneb příběh z oddělení následné rehabilitační péče. | Video: Nemocnice MMN, a. s.