Do cvičení byly aktivně zapojeny prvosledové a druhosledové hlídky policistů zařazených na oddělení hlídkové služby i obvodních odděleních, dopravní policisté a pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Na místo modelové situace vyjely posádky Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, posádky hasičů z Územního odboru Hasičského záchranného sboru v Jablonci nad Nisou a jednotky dobrovolných hasičů.

„Tohoto cvičení se samozřejmě také zúčastnili strážníci městské policie, kteří se v rámci své služby podílí společně s policisty na zajišťování bezpečnosti ve městě,“ upřesnila účast všech složek policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Krajský soud v Hradci Králové.
K ubodání manželky v Turnově se muž nejprve přiznal, u soudu vinu odmítl

Policisté, strážníci, hasiči a zdravotníci si v průběhu taktického cvičení vyzkoušeli nejen svoji vlastní profesní činnost, ale také vzájemnou spolupráci a koordinaci mezi jednotlivými zasahujícími složkami.

„Děkujeme vedení Střední školy řemesel a služeb za poskytnutí zázemí pro realizaci celého velmi rozsáhlého taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Naše díky také patří i pracovníkům Oblastního spolku Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou, kteří se aktivně podíleli na přípravě celé modelové situace a zapojili se i do jejího samotného děje,“ dodala Sochorová.

Mohlo by vás zajímat: Jablonec pod dohledem dronu. Strážníci ho chtějí do konce roku i s termokamerou

Zdroj: Sedlák Jan