Vít Sázavský, Robert Fischmann a Zdeněk Vřešťál jsou členy kapely Neřež Trio. „Jsem velmi ráda, že trojici velkých koncertů na Mírovém náměstí zahájíme právě vzpomínkou na tvorbu skupiny Neřež i původní kapely Nerez. Počasí má být krásné, proto přijďte a pobuďte s námi pod hvězdnou oblohou,“ pozvala zájemce náměstkyně jabloneckého primátora pro oblast humanitní Jana Hamplová. Pokud by přece jen dorazil déšť, je na koncert připravený velký sál Eurocentra.

„Uslyšíte největší hity skupiny Neřež, jako jsou písně V pořádku, Nad tebe není nebo Podivín, i nejznámější písně původní kapely Nerez - Já s tebou žít nebudu, Za poledne, Černá voda, Do posledního dechu, Javor a mnoho dalších. Přijďte si zavzpomínat na období, kdy se z písní těchto velikánů rozklepala kolena nejedné slečny,“ přidala se k pozvánce za organizátory Lucie Kocourková z oddělení kultury a sportu Magistrátu Jablonec nad Nisou.

Velkému koncertu na Mírovém náměstí bude předcházet první z řady Jabloneckých hudebních úterků, které připravuje spolek Musica Varia. „Poprvé se s posluchači setkáme v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí v úterý 9. července. Od 17 hodin tu na varhany doprovodí Ondřej Valenta barytonistu Jana Kukala,“ popsal Borek Tichý ze spolku Musica Varia. Začátek je v 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

A pozvánka platí také pro milovníky nedělních promenádních koncertů v Tyršově parku. V neděli 14. července se v Brethově altánu představí smyčcové kvarteto Ad Libitum se zpěvačkami Jarmilou Klokočníkovou a Hanou Jodasovou. Začíná se v 15 hodin, vstupné není žádné.

Mohlo by se vám líbit: Léto tančí v Jablonci. Cirk La Putyka představil nový program Circus Express 

V Jablonci se představila společnost Cirk La Putyka s novinkovým programem Circus Express. | Video: Radka Baloghová