Od pondělí 27. května dopravu na velmi frekventované jablonecké křižovatce Palackého – U Přehrady v odpoledních špičkách usměrňují strážníci jablonecké městské policie. Kvůli stavbě v ulici U Přehrady jsou vypnuté semafory a křižovatka je velmi těžko průjezdná.

„Protože v řadách našich strážníků je opakovaný vítěz celorepublikové soutěže v řízení dopravy pořádané Policií České republiky, strážmistr Martin Crkal, využili jsme jeho zkušeností a po dohodě s Policií České republiky začali naši strážníci usměrňovat ve špičce dopravu z důvodu snazšího a bezpečnějšího průjezdu. Dokoupili jsme píšťalky, vypůjčili si regulky pro řízení dopravy a s příslibem pomoci od jablonecké dopravní policie jsme vyrazili do terénu. Pokud bude třeba, půjdu dopravu řídit také“ pousmál se ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Právě ve středu 29. května proběhlo krajské kolo soutěže Regulovčík 2024, ve kterém Jablonec reprezentoval zástupce Dopravního inspektorátu Územního odboru Jablonec nad Nisou.

V ulici U Přehrady se pracuje od dubna, hotovo by mělo být do konce června. Jde o třetí část rekonstrukce zmíněné ulice, jejímž investorem je Liberecký kraj, Jablonec nad Nisou se podílí investicemi do chodníků, zeleně a veřejného osvětlení. Stavba vyjde krajský rozpočet na 37,9 milionu korun včetně DPH.

Třetí část rekonstrukce ulice U Přehrady začala v dubnu. Po dobu stavebních prací je část ulice U Přehrady jednosměrná, a to od křižovatky s ulicí Smetanova po křižovatku s ulicí Palackého. Jednosměrná je i ulice Mánesova, jež je součástí objízdné trasy. Ta pro osobní vozy vede z ulice U Přehrady ulicí Smetanova do jednosměrné Mánesovy a zpět na ulici Palackého.

close  Strážníci řídí provoz na křižovatce Palackého a U Přehrady. info Zdroj: MsM Jablonec nad Nisou zoom_in Strážníci řídí provoz na křižovatce Palackého a U Přehrady.

Pro nákladní automobily nad 12 tun je ulice U Přehrady uzavřená od křižovatky s ulicí Palackého po parkoviště u OD Tesco. Objízdná trasa ve směru od Tanvaldu vede po silnici I/14 ulicemi Podhorská, 5. května, Budovatelů, Liberecká, Tovární až na okružní křižovatku Ladova – Harrachovská. Ve směru od ulice Palackého je objížďka vedená ulicemi Riegrova, Harrachovská, Tovární a na silnici I/14 Liberecká, Budovatelů, 5. května, Podhorská až na OK Chelčického – Podhorská.

Se změnou dopravního značení a částečnou uzavírkou ulice U Přehrady souvisí také změny v městské hromadné dopravy a dočasné zrušení zastávky U Přehrady.

Změny v dopravě by měly trvat do konce června.

Mohlo by se vám líbit: V Lučanech nad Nisou vznikají matrace srovnatelné se světovou špičkou 

V Lučanech nad Nisou vznikají matrace srovnatelné se světovou špičkou | Video: Jan Sedlák