Město Jablonec nad Nisou poskytne Svazu výrobců skla a bižuterie čtyřleté individuální dotace na léta 2024 až 2027 v celkové výši 3,17 milionu korun. Město chce tímto způsobem podpořit organizaci výstav Křehká krása a módní přehlídky Made in Jablonec.

Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili návrh na poskytnutí čtyřleté individuální dotace na svém květnovém zasedání. „Dotace bude postupně uvolněná v průběhu čtyř let a je určená na podporu realizace kulturně společenských akcí zaměřených na propagaci sklářského a bižuterního průmyslu v Jablonci nad Nisou,“ sdělila náměstkyně primátora Jablonce nad Nisou Jana Hamplová.

Městská dotace má hlavně podpořit pořádání výstav Křehká krása a módní přehlídky Made in Jablonec. „Obě akce prezentují Jablonec nad Nisou jako město skla a bižuterie. Vzhledem k významu obou akcí je stabilita a jistota financování, které lze dosáhnout prostřednictvím víceleté dotace, pro organizátora důležitá,“ dodala Hamplová.

Peníze z městského rozpočtu použije svaz k pokrytí nákladů za služby, pronájmy a honoráře účinkujících a další.

Mohlo by se vám líbit: Jablonecká ZUŠka představila veřejnosti Ve dvou se to lépe táhne 

Jablonecká Základní umělecká škola (ZUŠ) představila největší letošní celoškolní projekt Ve dvou se to lépe táhne. | Video: Radka Baloghová