Dětské hřiště u bistra Základna na břehu jablonecké přehrady je vyhledávané, protože obsahuje atraktivní herní prvky. Jelikož ale hřiště slouží už od roku 2007, jsou některé z nich dožilé. Konkrétně se to týkalo Potopené lodi Korzár. „Strážní koš už jsme byli nucení odstranit úplně a přes aplikaci Munipolis k nám přišla informace, že také prkna na palubě lodi jsou uvolněná. Obratem jsem objednali jejich upevnění,“ shrnul situaci Jan Čermák z oddělení cirkulární ekonomiky jabloneckého magistrátu.

Pracovník technických služeb prkna skutečně okamžitě přišrouboval, avšak nešťastně. Zvolil dlouhé vruty, které pak nebezpečně trčely ze spodní části paluby. „Přes aplikaci Munipolis nám přišla zpráva i s fotografií stavu. Proto bylo možné operativně chybu napravit. Prvek je už opravený a bezpečný,“ doplnila jablonecká náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská.

„Město se za toto nedopatření omlouvá a zároveň děkuje za oznámení. Je vidět, že aplikace Munipolis funguje a také díky jejímu užívání lze na podobné podněty rychle reagovat," doplnila Opočenská.

Jablonec nad Nisou spravuje 46 dětských hřišť. Každý rok do jejich údržby, obnovy a opravy investuje kolem 2 milionů korun. „V souvislosti s budováním nového zázemí u přehrady se nyní na hřišti u Základny objevily nové atrakce pro děti, a těmi jsou bagry na pískovišti. Zároveň tu město vybudovalo také nový altán, který poskytuje stín. Nové herní prvky jsou také u zcela nového stánku zvaného U Hráze," doplnila mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Mohlo by se vám líbit: Rodina z Kořenova přišla minulý týden o domov. Přátelé organizují finanční pomoc 

Požár domu v Horním Kořenově na Jablonecku. | Video: HZS LK