Jablonečtí strážníci prožili pestrý prázdninový víkend, jen na přehradě řešili kočku a kachnu. Vše začalo již v pátek 28. června, kdy státní i městskou policii v Jablonci nad Nisou zaměstnalo velké množství krádeží.

Celý řetěz završilo oznámení krádeže v Bille v půl sedmé večer. Když se strážníci dostavili na místo, byli už přítomni policisté, kteří vyšetřovali obviněnou paní Č. Dotyčná se bránila obvinění s tím, že nakupovala a nevšimla si, že její malá dcera nakupuje dle svého přání přímo do tašky. Oficiální nákup paní Č. zaplatila, dceřin sortiment v celkové hodnotě 169 korun pronesla přes pokladnu, kde je zachytila ostraha. Žena zboží vrátila a byla potrestaná pokutou ve výši 200 korun.

Sobota: kočka a nemohoucí

Obecně závaznou vyhlášku města přestoupila žena, která se šla v sobotu 29. června koupat k jablonecké přehradě i se svou kočkou. Když se ponořila do vln vodní nádrže s Mickou v náručí, ohlásil ji na operační středisko městské policie muž, jenž také vyhledal k odpočinku mšenskou pláž. Strážníci koupel, kterou paní Š. potvrdila, řešili domluvou.

Chvíli před sobotní půlnocí přijala MP Jablonec nad Nisou telefonickou žádost z dispečinku Rychlé záchranné služby Libereckého kraje k výjezdu do jablonecké ulice U Pošty. Měl tam být nemohoucí muž, který upadl a nemohl sám vstát. Strážníci ho našli ležícího na zemi a pomohli mu zpět do postele.

Neděle: alkohol a zraněná kachna

Půl hodiny po nedělním poledni oznámil na dispečink městské policie muž, že před večerkou v ulici Nová Pasířská je opilá žena a on se obává o její zdraví. Soudě dle tónu komunikace byl sám oznamovatel také opilý. Na místě se strážníci setkali se záchranáři, kteří o ženu pečovali. Strážníci jí změřili množství alkoholu v dechu, přístroj ukázal hodnotu přesahující tři promile alkoholu v dechu.

Po páté hodině odpolední hlásila operačnímu důstojníkovi MP Jablonec nad Nisou dívka, že poblíž mola na jablonecké přehradě v ulici Průběžná našla zraněnou kachnu. Strážníci dorazili na místo, kachnu od dívky převzali a předali ji k dalšímu ošetření do liberecké Archy.

Mohlo by se vám líbit: Libštát na Semilsku zažil neobvyklou nehodu. Traktor vjel do domu 

V Libštátě naboural traktor do rodinného domu. | Video: HZS LK