Kromě kontejnerů na bioodpad, které operativně přistaví o aktuálním víkendu, pomůže město Jablonec nad Nisou lidem z části Vrkoslavice postižené bouří o uplynulém víkendu, také s finančními náklady za likvidaci stavebního materiálu. „Občané mohou stavební odpady, které jim vznikly v souvislosti s likvidací škod po bouřce, odvážet na sběrný dvůr na Proseči, a to v jeho běžné otevírací době,“ přiblížila Ludmila Rosenbaumová z oddělení cirkulární ekonomiky. Je nutné respektovat provozní řád sběrného dvora a pokyny obsluhy. Azbest (eternit) bude obsluha dvora přebírat pouze zabalený v pevných a pevně zavázaných pytlích, sběrný dvůr nemůže přijímat volně ložené šablony.

Na sběrném dvoře vystaví jeho obsluha za odevzdaný materiál vážní lístek a daňový doklad. „Na místě musí likvidaci uhradit a s oběma doklady přijít na oddělení krizového řízení v budově městské policie,“ popsal vedoucí krizového oddělení Vratislav Pavlín. Domluvit se zájemci mohou na mailu pavlin@mestojablonec.cz či telefonu 724 179 438.

O prvním letním víkendu (21. až 23. června), se jabloneckými Vrkoslavicemi prohnala smršť, která za sebou zanechala poničené střechy a popadané stromy. Technickou pomoc obyvatelům poskytla Jednotka dobrovolných hasičů Kokonín. Nyní statutární město Jablonec nad Nisou pomůže s odstraněním škod.

„V části Vrkoslavic, kde bouřka napáchala největší škody, zajistíme přistavení čtyř velkoobjemových kontejnerů, do nichž mohou obyvatelé Vrkoslavic odkládat větve z popadaných stromů,“ popsal jablonecký primátor Miloš Vele.Podle jeho slov budou kontejnery přistavené od pátku 28. června od 14 hodin. „Dva budou v ulici Nová, jeden na křižovatce ulic Blanická a Venušina a jeden v ulici Petřínská u č. p. 274/3. Odvážet je budeme v pondělí 1. července v osm hodin ráno,“ doplnil Vele.

Do kontejnerů nepatří pařezy a silné větve. „Prosíme občany, aby se snažili minimalizovat objem větví. Pro odložení bioodpadu z běžné údržby zahrad bude přistavený velkoobjemový kontejner v ulici Stavební (u hasičárny) v sobotu 17. srpna,“ doplnila Rosenbaumová. Neomezené množství bioodpadu mohou Jablonečané odkládat zdarma do sběrných dvorů v Proseči a v ulicích Dalešická, Belgická a Želivského.

Mohlo by se vám líbit: Bezručova ulice v Jablonci ožije. Město chystá přestavbu dětské nemocnice 

Bývalá dětská nemocnice v Jablonci nad Nisou. | Video: Sedlák Jan