„V části Vrkoslavic, kde bouřka napáchala největší škody, zajistíme přistavení čtyř velkoobjemových kontejnerů, do nichž mohou obyvatelé Vrkoslavic odkládat větve z popadaných stromů,“ sdělil jablonecký primátor Miloš Vele.

Kontejnery budou přistavené od pátku 28. června od 14 hodin. Dva budou v ulici Nová, jeden na křižovatce ulic Blanická a Venušina a jeden v ulici Petřínská u č. p. 274/3. Odvážet se budou v pondělí 1. července v osm hodin ráno. „Zároveň žádáme občany, aby kontejnery nevyužívali k odkládání materiálu z běžné údržby zahrad a ponechali je pouze pro likvidaci větví z popadaných stromů,“ doplnil primátor.

Do kontejnerů nepatří pařezy a silné větve. „Prosíme občany, aby se snažili minimalizovat objem větví,“ připomněla Ludmila Rosenbaumová z oddělení cirkulární ekonomiky jabloneckého magistrátu.

Neomezené množství bioodpadu mohou Jablonečané odkládat zdarma do sběrných dvorů v Proseči a v ulicích Dalešická, Belgická a Želivského. Pro odložení bioodpadu z běžné údržby zahrad bude přistavený velkoobjemový kontejner v ulici Stavební (u hasičárny) v sobotu 17. srpna v čase 9:30 – 12 hodin.

Mohlo by vás zajímat: Rodina z Kořenova přišla minulý týden o domov. Přátelé organizují finanční pomoc 

Požár domu v Horním Kořenově na Jablonecku. | Video: HZS LK