Strážníci se od volajícího dozvěděli, že v Jiráskově ulici se pohybuje muž v maskáčových kalhotách, černé bundě a kšiltovce, který vulgárně křičí, chodí blízko k procházejícím lidem a hrozí jim pěstí.Strážníci dotyčného zastihli u obchodního centra Central a zastavili jej. „Muž se bránil, že nic neudělal, zaujal bojový postoj, vyzval strážníky k souboji a vyhrožoval, že kolem sebe všechno rozbije,“ přiblížil ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Strážníci muže požádali o občanský průkaz a vysvětlení jeho chování v Jiráskově ulici. Prý na nikoho nekřičel, pouze se ráno opil a nafetoval, jak sám popsal a šermoval před sebou PET lahví s vínem. Strážníci muži naměřili 1,14 g/kg alkoholu v dechu a test byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Navíc u něj našli také nůž se sedmicentimetrovou čepelí. Ten zabavili a hříšníka odvezli na záchytku do liberecké nemocnice.

Městské lázně v Jablonci nad Nisou chátrají. Fotografie pořízeny v červenci loňského roku.
Ostudy Jablonce na Nisou: nádraží, lázně nebo přehrada. Město hyzdí řada míst

V sobotu 27. ledna večer oznámila na dispečink Městské policie Jablonec nad Nisou obyvatelka města, že v ulici Kamenná je na autobusové zastávce nahý muž. Strážníci značně opilého naháče na udaném místě opravdu našli. Nebyl schopný koordinovat své pohyby a byl natolik opilý, že mu strážníci ani nemohli změřit obsah alkoholu v dechu. Odvezli ho na libereckou záchytku, protože chladné počasí by mohlo ohrozit i jeho život.

V neděli 28. ledna dopoledne pomáhali jablonečtí městští strážníci společně s hasiči otevřít byt, ve kterém byl sám dvouletý chlapec. Tísňovou linku volal otec, který si nechtěně zabouchl dveře bytu. Zásah, kterého se kromě strážníků účastnili také hasiči, byl úspěšný. Když se podařilo otevřít dveře, s ulehčením všichni zjistili, že dítě je v pořádku.

Mohlo by vás zajímat: Ukrajinci se musí stěhovat, ubytovnu promění Jablonec na byty pro seniory

Zdroj: Sedlák Jan