Organizátoři happeningu, kterým se Jablonec připojí k podpoře obyvatel Ukrajiny, vyzývají občany, aby během pondělí 28. února a úterý 1. března nosili do kulturního prostoru Nazdar!, který sídlí v jablonecké sokolovně, kusy modré a žluté látky. Přijít mohou oba dny od 10.00 do 20.00 hodin.

Jablonec za Ukrajinu.Jablonec za Ukrajinu.Zdroj: se souhlasem kulturního prostoru Nazdar!"Z těchto kusů se sešije velká ukrajinská vlajka, která se ve středu 2. března ponese a rozvine v centru města. Jedná se o symbolický akt kulturní obce Jablonce nad Nisou a jeho okolí na podporu napadeného suverénního státu Evropského prostoru," řekli organizátoři akce.

Připomínka prvního výročí událostí na kyjevském náměstí Nezávislosti (Majdan) na Ukrajině, které vedly k pádu proruského prezidenta Viktora Janukovyče. Snímek z roku 2015
Ukrajinec Vasyl: Invazi jsem čekal, Rusko chce Ukrajinu zpátky už od Majdanu

Setkání na náměstí bude sloužit jako sdílení informací a možností podpory. "Součástí akce budou menší podpůrné projekty jednotlivých organizací. Například Pivovar Volt zde bude prodávat pivo, továrna GB beads náramky v barvách ukrajinské vlajky. Výdělky půjdou na humanitární pomoc," zvou organizátoři.

Za iniciativu se doposud postavili: Jablotron a.s., Muzeum skla a bižuterie, Tatrhy, továrna G&B beads, Technická univerzita Liberec, SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou, Jablonec jinak, kulturní prostor Nazdar!, pivovar Volt, PLAC, La kavárna. Další organizace se postupně přidávají.