Jablonečtí radní schválili zadávací dokumentaci pro výběrové řízení k veřejné zakázce Portál Jablonečana a systém pro robotizaci a automatizaci procesů.

Předpokládaná hodnota zakázky je 7,3 mil. korun bez DPH, přičemž magistrát získal na projekt téměř šestimilionovou dotaci z programu IROP. Jeho realizace by měla začít 1. července.

Veřejná zakázka je rozdělená na dvě části. Předmětem jedné je samotný Portál Jablonečana, druhou tvoří systém pro robotizaci a automatizaci procesů. „Projekt chceme zahájit 1. července s tím, že Portál Jablonečana by měl být implementován do 10 měsíců a systém pro robotizaci a automatizaci procesů do 15 měsíců od začátku plnění zakázky. Nejprve však musí proběhnout výběrové řízení na dodavatele na základě schválené zadávací dokumentace,“ říká tajemník jabloneckého magistrátu Marek Řeháček.

Soutěžící z Česka, Polska a Německa čelili náročným disciplínám i proměnlivému počasí.
Přebory psovodů v Libereckém kraji: Vitvar a Apollo zářili v obratnosti

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 7,34 mil. Kč bez DPH. Ta zahrnuje pořízení software i jeho následný servis po dobu 72 měsíců. Na projekt získalo statutární město Jablonec nad Nisou dotaci ve výši 5,995 mil. Kč z Integrovaného operačního programu (IROP) v rámci 29. výzvy - eGovernment a kybernetická bezpečnost - SC 1.1 (ITI).

Mohlo by vás zajímat: Kantorova vila v Jablonci se dočká proměny. Přibude muzeum architektury 

Zdroj: Sedlák Jan