Na břehu vodní nádrže, nazývané také Jablonecké moře, u sídliště Mšeno se už na své druhé léto chystá nové občerstvení U Prutu s celoročními toaletami. Svou premiéru si odbyde také nový stánek pracovně zatím nazvaný U Hráze, kde lidé najdou další zázemí a sezonní toalety, včetně místa k převléknutí nebo skříněk na ukládání. Nové celoroční WC se otevře u stánku Základna, kde na oblíbeném dětském hřišti poskytne stín pergola.

Novinky se objeví také na Tajvaně, na pozemcích, které vykoupilo město Jablonec. Skončilo rozebírání stavebních zbytků někdejší výletní restaurace. „Bylo nutné tu nejprve provést generální úklid. Žulové kameny se na pozemku nejprve uskladnily, zbytek stavební suti se odvezla. Z přírodní scenérie zmizí také nevzhledný sklad, jímž byla stará stavební buňka. Zdemolovaný byl i stánek občerstvení a okolní asfaltové plochy. Obnovená je přístupová cesta na Tajvan. Je tu i lépe zorganizované parkování,“ sdělil náměstek primátora pro správu majetku Petr Roubíček.

Policisty na koních mohou potkat i návštěvníci jablonecké přehrady Mšeno.
Policisté na koních hlídkují u Mšena. Podobné hlídky budou pokračovat

Uskladněné kameny najdou nové využití. „Bude z nich ohniště, respektive sedací zídky kolem něj,“ popsala vedoucí kanceláře architektury města Pavlína Müllerová. Ohniště bude na místě, kde kdysi stávala restaurace. Bude větší, než je obvyklé, a kromě zídek kolem něj budou i dřevěné lavice.

Na bezpečnost budou u přehrady opět dohlížet jablonečtí strážníci, k dispozici mají kola, elektrokola a skútry. „Samozřejmě, že tam, kde se zvýší počet lidí, tak zvyšujeme i počet hlídek. A léto u přehrady je přesně ta příležitost,“ potvrdil zástupce ředitele Městské policie Jablonec nad Nisou Josef Penz. Nejen bezpečnost bude cílem hlídek strážníků. Dohlížet budou také například na dodržování nočního klidu.

Velké molo u hráze mezi první a druhou nádraží jablonecké přehrady Mšeno.
Molo ve Mšeně znovu přivítá návštěvníky. Otevření po zimní pauze

O bezpečnost ve vodě se postarají stejně jako v předchozích letech vodní záchranáři. Jejich základna se vrátí na Tajvan, zájemci je najdou v totožných bílých buňkách jako loni.

Mohlo by se vám líbit: Harrachov láká na léto plné festivalů a sportu. Co třeba Keltská noc? 

Zdroj: harrachov.cz / Hana Veselá