Jablonec vybral provozovatele nového stánku s občerstvením a venkovním posezením u přehrady, pracovně nazvaném U Hráze. Vybírali z pěti účastníků, vítězem je jablonecký podnikatel David Klec. Podle požadavku města bude stánek otevřený minimálně od 15. dubna do 30. září.

„Do výběrového řízení na provozovatele stánku na břehu proti plaveckému bazénu se přihlásilo šest zájemců. Jednoho jsme museli vyloučit pro nesplnění požadavků,“ přiblížil náměstek primátora pro správu majetku Petr Roubíček.

Uvolněné kolo z nákladního vozu způsobilo střet s osobním autem.
Řidičku ve Smržovce zranilo kolo z nákladního vozidla

Uchazeči komisi osobně představili své koncepty provozu. Podpisem dvouleté nájemní smlouvy s možností prodloužení bude mít vybraný provozovatel k dispozici část nově postaveného zázemí u jablonecké přehrady, kde je občerstvení s krytým posezením včetně mobiliáře a plocha pro venkovní posezení. Součástí nájmu nejsou veřejné toalety.

„WC jsou určená veřejnosti i hostům stánku. S nájemcem uzavřeme samostatnou dohodu o jejich užívání s tím, že bude přispívat na jejich provoz a výše příspěvku bude stanovená podle celkové skutečné výměry stolů a židlí u stánku. Město bude toalety obsluhovat ve vedlejší sezóně denně vždy od 9 do 22 hodin, v té hlavní do 23 hodin,“ doplnil Roubíček.

Příslušníci HZS Libereckého kraje ze stanice Jablonec n. N. Vojtěch Prášil a Zdeněk Vrána přivezli zlaté medaile z berlínského závodu.
Vítězství v Berlíně. Hasiči z Jablonce nad Nisou na stupních vítězů

Objekt U Hráze je pokračováním celého projektu nového zázemí u vodní nádrže. Dodavatelem aktuální stavby je společnost RD Rýmařov, s. r. o., která zakázku vysoutěžila cenovou nabídkou 18,7 milionu korun včetně DPH. V ceně je kromě vlastních novostaveb také úprava navazujících ploch a prostor pro workoutové i dětské hřiště. V novém sezónním objektu jsou kromě stánku pro občerstvení s krytým posezením veřejné toalety, převlékací kabina, uzamykatelné skříňky a venkovní sprcha. U Základny pak vzniknou toalety s celoročním provozem a pergola na dětském hřišti. Podle smluvní lhůty by mělo být hotovo 15. května. Termín se však posune na konec května.

Ve výměníkové stanici je třeba vyměnit celý řídící systém.
Jablonec nad Nisou opravuje školní výměníkovou stanici. Cena přesáhne milion

„Důvodem jsou změny oproti zadávací dokumentaci, které si vyžádala ochrana životního prostředí,“ vysvětlil jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík. Podle jeho slov bylo nutné zvýšit míru ochrany stromů a jejich kořenů, úplně změnit přípojku vodovodu včetně rozvodů pod samotným WC v lokalitě jih a přetrasovat vedení inženýrských sítí. V lokalitě sever bylo nutné opravit poškozenou přípojku vodovodu i zlikvidovat, vyčistit a vydezinfikovat dva staré nefunkční septiky. „S žádnou z těchto prací se v projektové dokumentaci nepočítalo,“ doplnil Chuchlík.

Tyto práce navýší konečnou cenu o 300 tisíc korun včetně DPH a prodlouží termín dokončení o dva týdny.

Mohlo by se vám líbit: Známá Abeceda přišla o sedm písmen, budoucností značení se zabývají architekti 

Zdroj: Lukáš Pleticha