Krajští radní schválili návrh na odvolání ředitelů 28 škol a školských zařízení. „Školský zákon umožňuje zřizovatelům jednou za šest let odvolat jejich ředitele. Liberecký kraj tohoto práva využívá a s účinností k 31. červenci letošního roku odvolává ředitele 28 školských příspěvkových organizací. Zároveň vyhlašuje konkurzní řízení,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Na Jablonecku a Semilsku se odvolání týká ředitelů těchto zařízení: Gymnázium U Balvanu Jablonec nad Nisou, Gymnázium Ivana Olbrachta Semily, Gymnázium Turnov, Gymnázium, Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola Jilemnice, Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie Jablonec nad Nisou, Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola Jablonec nad Nisou, Střední zdravotnická škola Turnov, Střední škola Semily, Integrovaná střední škola Vysoké nad Jizerou, Střední škola Lomnice nad Popelkou, Základní škola Liberecká Jablonec nad Nisou, ZŠ Tanvald, Základní škola a Mateřská škola Jilemnice, Základní škola speciální Semily, Pedagogicko-psychologická poradna Jablonec nad Nisou, Pedagogicko-psychologická poradna a speciálně pedagogické centrum Semily.

Žáky posledního ročníku základních škol čekají přijímačky na střední. Ilustrační foto.
Známe základní školy na Semilsku, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky

Konkurzní řízení na nové ředitele se uskuteční během dubna letošního roku. Přihlášky mohou uchazeči podávat do 8. března do 14 hodin na podatelnu krajského úřadu. „Předpokládáme, že se do konkurzů přihlásí i řada stávajících ředitelů, kteří tak dostanou příležitost prezentovat výsledky své dosavadní práce a navázat na ni v dalším šestiletém období,“ dodal Čeřovský.

Noví ředitelé budou jmenováni v průběhu měsíce května s účinností od 1. srpna 2024.

Mohlo vám uniknout: Traktory vyrazily do Hrádku. Zemědělci protestovali naposledy poklidně

Zdroj: Sedlák Jan