„Osmdesátiletý nájemník už tři dny nebere telefony, nereaguje na zvonění ani klepání na dveře. Máme obavy, protože na podzim měl mozkovou příhodu,“ znělo oznámení, které v úterý 2. dubna dopoledne převzal operační důstojník Městské policie Jablonec nad Nisou.

Ihned na místo vyslal hlídku a snažil se zjistit, zda pán není hospitalizovaný. Z bytu se nikdo neozýval, o pohřešovaném nic nevěděla ani sousedka, která muže viděla naposledy před pěti dny na lavičce před domem. „Včera se tu zastavil někdo z církve, ale také mu soused neotevřel,“ dodala ještě.

Služebna Městské policie Jablonec v Tyršových sadech.
Veselé Velikonoce? Jablonečtí strážníci měli o prodlouženém víkendu napilno

Strážníci proto vyhledali správkyni domu, i ta ale nevzpomínala, kdy pána již viděla naposledy, stejně jako soused. Na místo se proto dostavili také hasiči.

Ti do bytu vstoupili po žebříku oknem a našli hledaného muže ležícího na zemi. Byl sice při vědomí, ale natolik oslabený, že nebyl schopný komunikace. Navíc byl značně zanedbaný, evidentně strádal a žil v odpadcích. Do péče jej převzali zdravotníci a byt zajistili státní policisté. Celou věc nyní řeší sociální odbor jabloneckého magistrátu.

Mohlo by Vás zajímat: Šikovné české ručičky: Jabloneckou bižuterii nosí první dáma i Popelka

Zdroj: Deník/Sedlák Jan