K pravomocnému podmíněnému trestu dvou let a deseti měsíců odsoudil Okresní soud v Jablonci nad Nisou vedoucího pěveckého sboru Iuventus, gaude! Tomáše Pospíšila. Podle okresního státního zastupitelství sbormistr dívku zneužil během soustředění souboru.

„V době konání soustředění osahával pod oblečením na prsou a na přirození poškozenou nezletilou, ačkoliv věděl, že se jedná o osobu mladší patnácti let, která byla v té době jako členka sboru svěřena jeho dozoru,“ uvedl pro iROZHLAS státní zástupce Radim Kadlček.

Muž střílel na terase baru v centru Jablonce planovou pistolí. Ilustrační snímek
Výstřely na terase jabloneckého bistra. Strážníci našli nábojnice i pistoli

Kromě podmíněného trestu v délce 34 měsíců se zkušební dobou 46 měsíců soud sbormistrovi zakázal práci s mládeží na dobu pět let a ochrannou sexuologickou léčbu v ambulantní formě.

Úspěšný sbormistr už u Iuventus, gaude!, dětského sboru při ZUŠ Jablonec nad Nisou nepracuje od srpna loňského roku. Od roku 2022 pracuje Pospíšil na Technické univerzitě v Liberci jako učitel hry na klavír.

Jablonecký dětský pěvecký sbor Skřivánek.
Jablonecký dětský sbor Skřivánek připravil další Kytičku písniček

Vedení fakulty ho okamžitě po rozsudku odstavilo od výuky. Děkan Aleš Suchomel chystá další pracovněprávní kroky. „Okamžitě jsme začali situaci řešit. Pan Pospíšil už se do přímé výuky nedostane, další kroky budou následovat,“ sdělil v tiskovém prohlášení mluvčí univerzity Radek Pirkl.

„O stávajícím vyšetřování a soudním procesu jsme na fakultě neměli ani od pana Pospíšila ani od nikoho jiného žádnou informaci,“ doplnil děkan univerzity Aleš Suchomel.

Mohlo by vás zajímat: Libštát na Semilsku zažil neobvyklou nehodu. Traktor vjel do domu 

Zdroj: HZS LK