Městská policie (MP) Jablonec nad Nisou zve na čtveřici setkání, kde nabízí veřejnosti možnost seznámit se se svým okrskářem. První setkání je již dnes, v úterý 21. května od 16 hodin ve Mšenském parku.

„Chceme Jablonečanům představit typický den okrskáře. Ten začíná kontrolou přechodů pro chodce. V průběhu dne se pak okrskář věnuje důkladné kontrole svého okrsku a řeší řadu úkolů,“ popsal Stanislav Svatý z MP Jablonec n. N., který setkání organizuje.

Odehrají se celkem čtyři, začátek je vždy v 16 hodin. „Poprvé se potkáme v úterý 21. května ve Mšenském parku a hned druhý den, ve středu 22. v areálu rýnovické základní školy. Další termíny jsou v úterý 28. v Lesoparku Žižkův vrch a ve čtvrtek 30. května v kokonínské sokolovně,“ dodává Svatý.

Projekt Okrskář vznikl při jablonecké městské policii v roce 2009 a vzešel z průzkumu veřejného mínění o bezpečnosti města na základě požadavku samotných občanů. Okrskář je kontaktní osoba městské policie v daném regionu, která dobře zná složení obyvatel, aktivní firmy i problematické zóny lokality. A protože se zde pohybuje častěji, obyvatelé ho znají a důvěřují mu, to umožňuje rychleji řešit problémy nebo jim i v některých případech předcházet.

V Semilech hořela prodejna elektra.
FOTO: V Semilech hořela prodejna elektra. Hasiči evakuovali čtyři lidi

Území města je rozdělené na sedm okrsků. V roce 2023 byly personálně obsazené všechny. Okrsek Paseky - Šumava má nového okrskáře, strážníka Jiráka. Okrsek Centrum je dlouhodobě hodnocený jako nejzatíženější. Jako zatím poslední kontaktní místo okrskáře bylo otevřené to na sídlišti Na Vršku, naopak Proseči nad Nisou kontaktní místo dosud chybí.

Mohlo by se vám líbit: Libštát na Semilsku zažil neobvyklou nehodu. Traktor vjel do domu 

Zdroj: HZS LK