V současné době má Městská policie (MP) Jablonec k dispozici 48 strážníků, mělo by jich být padesát. „Očekáváme, že v příštím roce budeme mít plný počet. V návaznosti na to se poté budeme snažit navýšit počet strážníků na 52,“ sdělil primátor Jablonce Miloš Vele.

S dalšími dvěma adepty přitom vede MP Jablonec výběrové řízení. „Tento fakt velkou měrou podpořily nabízené zaměstnanecké benefity a masivní náborová kampaň včetně klipu. Bohužel však ve stejném období odešlo šest zaměstnanců, ať už do důchodu nebo přijali jiné místo,“ popsal ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Naplňování stavů pomáhá balíček bonusů, které město před časem uvedlo do praxe. Novým adeptům na post strážníka nabízí statutární město například přidělení bytu v obecním zájmu, pokud pracovní smlouva je uzavřená na dobu neurčitou. Velkým benefitem je náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, který se vyplatí po částech.

Pozor v Jablonci nad Nisou, semafory brzdí dopravu v Hasičské ulici v centru města.
VIDEO: Pozor v centru Jablonce, Hasičskou ulici hlídají semafory

„Po úspěšném složení zkoušky dostane nový strážník 25 tisíc. Strážník s pracovní smlouvou na dobu neurčitou získá znovu stejnou částku. A po úspěšném vykonání zkoušky odborné způsobilosti nebo po pěti letech od začátku pracovního poměru mu bude přiznán finanční příspěvek ve výši 100 tisíc korun,“ přiblížil Vele.

Příjemným benefitem je dále stravenka v hodnotě 150 korun a systém finančních odměn nad rámec ostatních odměn, a to za každých pět let na pozici strážníka. Strážníci mohou získat také 5000 korun na rekondiční pobyt, podle odpracovaných let mají nárok na 2 až 5 dnů volna navíc. A posledním benefitem je jednou za rok poukaz na 5000 korun na podporu zdraví a prevenci onemocnění.

Všechny tři benefity od ledna 2024 budou určené i pro šestici asistentů prevence kriminality.

Mohlo by vás zajímat: Známou Kantorovu vilu čeká proměna, Jablonec do ní chce nalít desítky milionů

Zdroj: Sedlák Jan