„Ještě do 4. října se mohou zájemci přihlásit do veřejné zakázky na soubor dřevostaveb, které budou pokračováním výstavby zázemí vodní nádrže Mšeno,“ sdělila mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová. Tentokrát se jedná o stánek a sociální zařízení u bazénu a další WC v blízkosti bistra Základna.

„V další etapě budování zázemí u přehrady mají vzniknout lehké, pouze sezónní dřevěné objekty na břehu u bazénu, jejichž součástí bude občerstvení, toalety, převlékárna, místa k odložení věcí a venkovní sprcha. Naopak na celoroční provoz budou připravené toalety u Základny na protějším břehu zátoky,“ přiblížil náměstek jabloneckého primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Vybraný dodavatel by si staveniště měl převzít ještě letos na podzim, na realizaci bude mít zhruba sedm měsíců.

Areál mateřské školy U Přehrady.
V Jablonci vyroste moderní školka pro 156 dětí. Starý areál půjde k zemi

„Dosavadnímu nájemci občerstvení jsme dali výpověď, na nového vyhlásíme výběrové řízení na jaře příštího roku. A to tak, aby si stánek vybavil dle svého,“ doplnil náměstek pro správu majetku Petr Roubíček.

Výstavba nového zázemí přehrady začala na podzim loňského roku, v srpnu byl po několikatýdenním stavebním skluzu otevřen nový kiosek U Prutu. Magistrát chce výstavbu v místě sjednotit, tak by měly být plánované dřevostavby vedené v podobném duchu.

Nový kiosek vyvolal velkou diskusi mezi návštěvníky přehrady a obyvatel sídliště Mšeno. Lidem se nelíbil až příliš strohý vzhled stavby.

Atletický stadion na jablonecké Střelnici po retopingu.
Atletická hala v Jablonci prošla obnovou za 37 milionů. Má mistrovské parametry

Kiosek si ale svou klientelu, přesto, že byl otevřen až skoro na sklonku letní sezóny, našel.

„V průběhu srpna jsme ladili celkový provoz nově otevřeného bistra a jsme velmi potěšeni velkým zájmem zákazníků. Nyní pracujeme na podzimním zateplení, abychom zajistili celoroční provoz,“ sdělil František Kozel ze společnosti KFKS GASTRO, která vyhrála výběrové řízení na provoz kiosku.